O nás

Spolek Honorata byl založen v roce 2013, od roku 2014 zaregistován. Co znamená jméno Honorata a kde se vzalo? Honorata pochází z latinského původu (základem je slovo Honoratus), a lze si ho vyložit jako „čestná“ nebo „vážená“.

Sídlem Spolku a zároveň hlavním partnerem je městečko Letohrad v podhůří Orlických hor.

Spolek je prioritně zaměřen na scénický šerm, útrpné právo, historické tance a spolupracuje s dalšími osvědčenými kolegy, jako jsou např. kejklíři, muzikusové či sokolníci. Hlavním partnerem je Honoratě agentura Kentaur agency.

V rámci našich programů Vám představíme třeba i hry pro děti a dospělé, případně nachystáme akci přímo pro Vás, na klíč.

Naši základní nabídku můžeme stylizovat do období rytířů, mušketýrů, pirátů nebo třeba westernu. I proto můžete ve výzbroji souboru najít jak mohutné meče, tesáky či palcáty stejně jako elegantní kordy, rapíry nebo halapartny. Aby nás bylo dobře slyšet, disponujeme palnými zbraněmi z obou těchto období. Na našich vystoupeních můžete vidět a slyšet při práci moždíře, píšťaly, hákovnice stejně jako pistole nebo muškety. Palné zbraně jsou způsobilé pro střelbu černým prachem a opatřeny atestem Českého ústavu pro zkoušení zbraní a střeliva. Zbrojnice se neustále rozšiřuje a zmiňované zbraně jsou pouze malou ochutnávkou sortimentu předváděných zbraní.

Nabídku souboru využijete na městských slavnostech, při bitvách nebo soukromých oslavách jako jsou svatby či narozeniny.